
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.2 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 15 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| DC Resistance (DCR) | 7 Ω |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 60 mA |
Stock: 2636
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04675
Ext.Price$0.04675
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04675 | $0.04675 |
| 10 | $0.04242 | $0.42420 |
| 50 | $0.03850 | $1.92500 |
| 100 | $0.03489 | $3.48900 |
| 500 | $0.03162 | $15.81000 |
| 1000 | $0.02919 | $29.19000 |
| 3000 | $0.02695 | $80.85000 |
